Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   GENÇ GİRESUNLULAR GİRESUNSPORUN YANINDA    Fındık üreticilerini umutlandıran sözler    GİRESUNSPOR’A SON DAKİKA ŞOKU; 2-1    Bayrampaşa Giresunlular Derneği Mevlit düzenledi.    BAYRAMPAŞA GİRESUNLULAR DERNEĞİ ŞEHİTLERİNE MEVLİT    Ege Ordu Komutanı Abdullah Recep    Giresun 3 Kahramanı Şehit Verdi    GOP Belediyesi Giresun İftarı    Tirebolu'da Trafik Uygulamasına Tepki    Giresun Adası'na Dubai Tipi Otel   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
6 Bin Çocuk Aynı Anda İftar Etti
Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin tek çocuk iftarında yaklaşık 6 bin çocuk aynı sofrada hep birl
Facebook

 Reklam
6 Bin Çocuk Aynı Anda İftar Etti
10 Temmuz 2013 Çarşamba 18:05
Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin tek çocuk iftarında yaklaşık 6 bin çocuk aynı sofrada hep birlikte iftar yaptı.

6 BİN ÇOCUK AYNI SOFRADA İFTAR AÇTI

Her yıl Ramazan ayında birbirinden farklı ve özgün projeleri hayata geçiren Esenler Belediyesi, bu yıl da farklı bir etkinliğe imza attı. “Geleneği olmayanın geleceği de olmaz” ilkesinden hareketle Esenler’de gelenek oluşturmaya çalışan Esenler Belediyesi’nin geçen yıl başlattığı Çocuk İftarı uygulaması bu yıl da devam etti.

Esenler Kemer Stadyumu’nda bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Türkiye’nin tek “Çocuk İftarı”na; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Zengin Topal, AK Parti Esenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, Belediye Meclis Üyeleri ve aralarında bir grup Suriyeli çocuk ile yetimler ve engelliler dâhil yaklaşık 6 bin çocuk ile anneleriyle katıldı.

ŞEHİR, ÇOCUĞUN DUASIYLA BEREKETLENİR

Çocukların okudukları dualar ve ilahilerin ardından Ramazan ayının ilk ezanının okunmasıyla başlayan programda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu bir konuşma yaptı. “Arzu ettiğimiz, çocuklarımızın masumiyetiyle, çocuklarımızın dudaklarından çıkan masum dualarıyla şehri bereketlendirmek ve Ramazan’ın en güzel gününde çocuklarımızla birlikte iftar yapmaktır” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Göksu, “Bugün 6 bin çocuğumuzla birlikte oruç açtık. Bir insanın hayatında ilkleri çok önemlidir. Mesela bir insan ilk maaşını, ilk askerlik gününü ve ilk orucunu unutamaz. Hayatınızda ilk yaptığınız şeyler, hayatınızda geriye dönüp baktığınızda unutamadığınız anılarınızdır. Çocuklarımız ilk orucunu Esenler Belediyesi ile yani şehri ile beraber açarsa ileride şunu söyleyecektir: ‘Bizim şehrimizde Ramazan’ın birinci günü Çocuk İftarı’ydı. Çocuklar birlikte oruç tutar, birlikte iftar yapardı’ diyerek zihninde var olan bir gelenek oluşsun istedik. Çocuk masumiyetiyle başladığımız iftarımıza, Ramazan bereketiyle devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

ÇOCUK İFTARI ESENLER’İN GELENEĞİ

“Ramazan’ın birinci günü çocuk iftarıdır. Bu Esenler’in geleneği olmuştur” diyen Göksu, “Ramazan’da etkinliklerimiz devam edecek. Her mahallemizde iftarlar yapacağız, Dörtyol Meydanı’nda etkinlikler düzenleyeceğiz” dedi. Çocuk İftarı’na katılım gösteren herkese teşekkür eden Göksu, çocukların coşkulu alkışları eşliğinde konuşmasını tamamladı.

ORUCUN BEREKETİNİ PAYLAŞIYORUZ

Göksu’nun ardından konuşan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan da, ilk orucunu tutan Esenlerli çocuklarla orucun bereketini paylaşmak için bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gayretlerinden dolayı çocukları tebrik eden Özkan, sözlerini “İnşallah hayatları boyunca tutacağı oruçların iftarları da böyle güzel sofralarda olur” diyerek noktaladı.

İLK ORUÇ UNUTULMAZ

Programda son konuşmayı yapan AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Özlem Topal, Çocuk İftarı’nın çok değerli bir fikir olduğunu belirttikten sonra, “Orucunuz kabul olsun. Bugün ilk oruçlarınızı tuttunuz. Yetişkinliğe de ilk adımınızı attığınızı düşünüyorum. Ben de hayatınız boyunca ilk orucunuzu unutmayacağınıza inanıyorum” dedi.

ÇOCUKLARDAN BAŞKAN’A SEVGİ SELİ

İftar öncesinde ve iftardan sonra masaları tek tek gezerek çocuklarla sohbet eden Başkan Göksu’ya, miniklerin de ilgisi büyüktü. Göksu ile hatıra fotoğrafı da çektiren çocuklar, kendileri adına düzenledikleri Çocuk İftarı için Başkan Göksu’ya teşekkür ettiler.

İLK DİŞ KİRALARINI ALDILAR

80 kişilik Çocuk Semazen ekibinin de sahne aldığı programda çocuklar, iftar saatinden sonra Karagöz Hacivat gölge oyunları, animasyonlar, illüzyon gösterilerinin yanı sıra dünyaca ünlü çizgi film kahramanı Caillou ile keyifli vakit geçirdiler. Havai fişek gösterileriyle renkli görüntülerin de yaşandığı programda, çocuklar ilk diş kiralarını da aldılar. Esenler Belediyesi tarafından kendilerine verilen hediyeleri de büyük bir sevinçle kabul eden çocuklar, yıllar sonra hatırlayacakları bir iftarın ardından unutamayacakları bir gece de yaşadılar.

************************

ESENLER RAMAZAN’A COŞKULU BAŞLADI

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Esenler Dörtyol Meydanı’nda start alan Ramazan etkinlikleri kapsamında; sanatçı Uğur Işılak Esenler halkına konser verdi.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Etkinlikleri, coşkuyla başladı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı  Umut Özkan'ın da katıldığı ilk gün programa, Esenlerliler yoğun ilgi gösterdi. Esenler Belediyesi tarafından Ramazan'ın ruh iklimine uygun şekilde hazırlanan Ramazan etkinliklerinin birinci günü, teravih namazının ardından Mehter Takımı'nın gösterisiyle başladı. Hafız Bünyamin Topçu'nun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda konuşan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan,  artık Ramazan deyince akla Esenler'in geldiğini belirtti.  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve ekibine teşekkür eden Özkan, "Esenler'de bizim geleneğimizi ve kültürümüze uygun programlar düzenleniyor. Bu yüzden Esenler'de oturmak artık bir ayrıcalık haline geldi" dedi.

RAMAZAN'IN BEREKETİ TÜM ŞEHRİMİZE YANSISIN

Özkan'ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; "Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan'ın, birinci gününe bizi yetiştiren Cenab-ı Hakk’a şükrediyorum" dedi. Göksu, "Biz bu Ramazan'da, geçmiş Ramazan'larda olduğu gibi Esenler'de her bir sokağımızda Ramazan bereketinin yaşanması için üzerimize düşen görevle bu Ramazan'a başlamış olduk. Ramazan'ın birinci günü oruçlarımızı tuttuk. Ramazan-ı şerifiniz hayırlı ve mübarek olsun. Ramazan'ın bereketi hanemize ve şehrimize yansısın inşallah" diye konuştu.

RAMAZAN'IN BEREKETİNİ BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ

Mümkün olduğu kadarıyla Ramazan'ın ruh iklimi içerisinde düzenlenmiş bir etkinlik takvimi oluşturduklarını belirten Göksu, "Ramazan’da bir taraftan Ramazan akşamını ihya ederken, diğer taraftan da Esenler'de yoksuların sofrasında birlikte olacağız. Bu Ramazan da geçmiş Ramazan'larda olduğu gibi kapısını çalmadık yoksul bırakmayacağız. Sokak iftarlarımızla, Eve Teslim iftarlarımız ve Alo iftar hattımızla şehrin tüm katmanlarını hep birlikte kaynaştıracağız” dedi. Göksu, "Her gün farklı bir iftarda Esenlerlileri buluşturarak Ramazan bereketini birlikte yaşacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Göksu’nun ardından coşkulu bir şekilde devam eden programa havai fişek gösterileri de ayrı bir renk kattı. Dakikalarca gökyüzündeki havai fişek gösterilerini meraklı gözlerle izleyen vatandaşlar, gösteri sonrasında da sanatçı Uğur Işılak’ın konseriyle keyifli bir akşam yaşadı. Dörtyol Meydanı’nı dolduran binlerce Esenlerliye unutamayacakları bir konser veren Işılak’ın söylediği türkülere eşlik eden vatandaşlar, konsere büyük ilgi gösterdi.

Konserin ardından program, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte etkinlik alanında kurulan hemşehri dernekleri stantlarını ziyaret etmesiyle sonra erdi.
Facebook ve Diğer Paylaşım Siteleri İçin Tıklayın
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
Seyfullah ÇİÇEK
FINDIK MANİFESTOSU
Prof. Dr. İbrahim BALCIOĞLU
FUTBOL
Ahmed ÇITLAKOĞLU
FINDIK BORSASI
Şenol SAYGILI
EĞİTİM ŞART
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.6442  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 340 Toplam: 1,131,046
Haberler artık Outlook'ta