Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   GENÇ GİRESUNLULAR GİRESUNSPORUN YANINDA    Fındık üreticilerini umutlandıran sözler    GİRESUNSPOR’A SON DAKİKA ŞOKU; 2-1    Bayrampaşa Giresunlular Derneği Mevlit düzenledi.    BAYRAMPAŞA GİRESUNLULAR DERNEĞİ ŞEHİTLERİNE MEVLİT    Ege Ordu Komutanı Abdullah Recep    Giresun 3 Kahramanı Şehit Verdi    GOP Belediyesi Giresun İftarı    Tirebolu'da Trafik Uygulamasına Tepki    Giresun Adası'na Dubai Tipi Otel   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
Ali Aydın'ın Engelli Günü Mesajı
1992 yılından beri Birleşmiş Milletler tarafından engelli bireylerin haklarına dikkat çekmek için 3 Aralık engellil
Facebook

 Reklam
Ali Aydın'ın Engelli Günü Mesajı
02 Aralık 2014 Salı 06:22
1992 yılından beri Birleşmiş Milletler tarafından engelli bireylerin haklarına dikkat çekmek için 3 Aralık engelliler günü olarak kabul edilmektedir.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

3 Aralık günü, engelli olarak tanımlanan bireylerin haklarına dikkat çekmek, verilen hizmet ve hakların niteliğini artırmak amacıyla 1992 yılından beri Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmektedir.Belki çoğumuz için 3 Aralık günü bir şey ifade etmez ve çoğu kişi 3 Aralık Dünya Engelliler günü olduğunu bilmez. Ama bugün Dünya Engelliler Günü, bende bu vesileyle bütün engelli arkadaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.
Unutmayalım ki her birey aynı zamanda bir engelli adayıdır. Engellilerimiz, engelsiz yaşayabilmeleri için toplumun bilinçlendirilmesi, toplum hayatına katılmalarını sağlayacak politikalar üretilmesi, kanun ve yönetmelikler çıkartılması gerekmektedir. Onlara acımak yerine onları sevmeli ve çalışma imkânı yaratmalıyız.

 Engelli vatandaşlarımızın önüne engeller koymamalıyız. Sosyal hayatta engellilerin de yaşadığını, onların da yolları kullandığını, apartman dairelerinde yaşadığını, Devlet dairelerinde çalıştığını, Devlet dairelerinde işlerini gördüklerini, alışveriş yaptığını, lokantada yemek yediğini vb. unutmamalıyız. Bütün engelli arkadaşlarımın ve Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerinin Dünya Engelliler Gününü tekrar kutluyorum. Nice engellenmemiş engelliler gününe.
Asıl engelli gönül engellisi olandır. Allah hiç kimseyi Gönül Engellisi yapmasın.

                            ALİ AYDIN

               Bozat Belde Dernek Başkanı
Facebook ve Diğer Paylaşım Siteleri İçin Tıklayın
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
Seyfullah ÇİÇEK
FINDIK MANİFESTOSU
Prof. Dr. İbrahim BALCIOĞLU
FUTBOL
Ahmed ÇITLAKOĞLU
FINDIK BORSASI
Şenol SAYGILI
EĞİTİM ŞART
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.6407  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 311 Toplam: 1,131,017
Haberler artık Outlook'ta