Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   Çanakçı HES İçin Geri Sayım    İş Makinesı Otomobili Ezdi    Giresun'lu Dr. Evinde Ölü Bulundu    Abdulkadir Eroğlu'ndan Çay Açıklaması    Okan Karadeniz'in Yeni Albümü    Şebinkarahisar'a Acı Haber    Alucra'ya Güneş Enerjisi Yatırımı    Koyunlarını Yıkarken Derede Boğuldu    Birol Uğurlu'ya Kim Sahip Çıkacak    Kaya Yıldız DSİ'ye Atandı   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
1992 yılından beri Birleşmiş Milletler tarafından engelli bireylerin haklarına dikkat çekmek için 3 Aralık engellil
 
 Reklam
Ali Aydın'ın Engelli Günü Mesajı
02 Aralık 2014 Salı 06:22
1992 yılından beri Birleşmiş Milletler tarafından engelli bireylerin haklarına dikkat çekmek için 3 Aralık engelliler günü olarak kabul edilmektedir.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

3 Aralık günü, engelli olarak tanımlanan bireylerin haklarına dikkat çekmek, verilen hizmet ve hakların niteliğini artırmak amacıyla 1992 yılından beri Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmektedir.Belki çoğumuz için 3 Aralık günü bir şey ifade etmez ve çoğu kişi 3 Aralık Dünya Engelliler günü olduğunu bilmez. Ama bugün Dünya Engelliler Günü, bende bu vesileyle bütün engelli arkadaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.
Unutmayalım ki her birey aynı zamanda bir engelli adayıdır. Engellilerimiz, engelsiz yaşayabilmeleri için toplumun bilinçlendirilmesi, toplum hayatına katılmalarını sağlayacak politikalar üretilmesi, kanun ve yönetmelikler çıkartılması gerekmektedir. Onlara acımak yerine onları sevmeli ve çalışma imkânı yaratmalıyız.

 Engelli vatandaşlarımızın önüne engeller koymamalıyız. Sosyal hayatta engellilerin de yaşadığını, onların da yolları kullandığını, apartman dairelerinde yaşadığını, Devlet dairelerinde çalıştığını, Devlet dairelerinde işlerini gördüklerini, alışveriş yaptığını, lokantada yemek yediğini vb. unutmamalıyız. Bütün engelli arkadaşlarımın ve Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerinin Dünya Engelliler Gününü tekrar kutluyorum. Nice engellenmemiş engelliler gününe.
Asıl engelli gönül engellisi olandır. Allah hiç kimseyi Gönül Engellisi yapmasın.

                            ALİ AYDIN

               Bozat Belde Dernek Başkanı
Bu Haber Toplam 3208 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
Zeki AL
GİRESUN’DA GELİŞİM
Hilal Mutlu KARAİBRAHİM
KORONA ve SONRASI
Ayşe KARAÇAM
KÖYLERİMİZ CANDIR
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.6106  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 54 Toplam: 1,275,183
Haberler artık Outlook'ta