Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   GENÇ GİRESUNLULAR GİRESUNSPORUN YANINDA    Fındık üreticilerini umutlandıran sözler    GİRESUNSPOR’A SON DAKİKA ŞOKU; 2-1    Bayrampaşa Giresunlular Derneği Mevlit düzenledi.    BAYRAMPAŞA GİRESUNLULAR DERNEĞİ ŞEHİTLERİNE MEVLİT    Ege Ordu Komutanı Abdullah Recep    Giresun 3 Kahramanı Şehit Verdi    GOP Belediyesi Giresun İftarı    Tirebolu'da Trafik Uygulamasına Tepki    Giresun Adası'na Dubai Tipi Otel   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
Emine Gülizar Emecan Tek Aday
Giresunluların İstanbul'da seçilecek sıradaki tek adayı CHP 3. bölge adayı Emine Gülizar Emecan.
Facebook

 Reklam
Emine Gülizar Emecan Tek Aday
21 Mayıs 2015 Perşembe 23:51
Giresunluların İstanbul'da seçilecek sıradaki tek adayı CHP 3. bölge adayı Emine Gülizar Emecan.Giresun camiasının sevilen ismi Zeytinburnu eski Belediye Başkanı ve Giresun Vakfı eski Başkanı Dr. Adil Emecan'ın eşi olan Emine Gülizar Emecan İstanbul'da tek Giresun'lu milletvekili olacak gibi görünüyor.EMİNE GÜLİZAR EMECAN KİMDİR

1968 yılında Antalya’da dünyaya geldim. Aslen Giresun’lu bir ailenin çocuğuyum. İlk orta ve lise öğrenimimi Antalya’da tamamladıktan sonra, 1985 yılında girdiğim İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1990 yılında mezun oldum.  Dr. Adil Emecan ile evlendim. Eşimin askerliği nedeniyle bir yıl Ankara’da yaşadım. Ankara’da bulunduğum süre içerisinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde İşletme Eğitimi Sertifika Programına katıldım. İstanbul’a döndüğümde bir inşaat firmasında mühendis olarak çalışmaya başladım. 2000 yılında ailemle beraber gittiğim Houston’da bir yıl yabancı dil eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye dönerek ticaret hayatına atıldım.  Medikal estetik ve mücevherat sektöründe işletmecilik yaptım. Bu süreçte, Bahçeşehir Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yaptıktan sonra Girişimcilik eğitimi, Yönetici Koçluğu, KOBİ Koçluğu, Neuro Linguistik Programlama sertifika programlarını tamamladım. 2008 yılından sonra gerekli eğitim ve sınav süreçlerinden geçtikten sonra  A sınıfı İş Güvenliği uzmanı oldum. Halen sahip olduğumuz aile şirketiyle kurumsal şirketlere ve Kobilere iş sağlığı, güvenlik ve eğitim hizmetleri vermeye devam etmekteyim. Asıl odaklandığım iş kolu, mesleğimden dolayı büyük inşaatlar olup, şantiyelerde iş kazalarının azaltılması ve önlenmesi ile ilgili çalışma sistemleri geliştirmekte ve kurmaktayım. Aynı zamanda sektörümüzde faaliyet gösteren firmaların ve iş güvenliği uzmanlarının örgütlenme çalışmalarına da katılmaktayım. 20 yaşında bir erkek çocuk annesiyim.

SİYASİ HAYATIM

Üniversite yıllarında ilgilenmeye başladığım siyasete 1994 yılında eşimin Zeytinburnu belediye başkanı seçilmesiyle birlikte aktif olarak girdim. 1994-1999 yılları arasında Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat işleri Müdürlüğü çalışmalarına destek verirken özellikle kadınların sosyalleşmesini ve meslek sahibi olmasını sağlayan çalışmalarda öncü rolü oynadım. Siyasette kadının daha fazla yer alması için Zeytinburnu genelinde örgütlenme çalışmalarında bulundum. 2004 yerel seçimlerinde İstanbul Belediye Başkan Adayımız Sn. Sefa Sirmen’in seçim kampanyasında, 2007 genel seçimlerinde 3. Bölge koordinasyonunda2009 yerel seçimlerinde Zeytinburnu ilçesinde yerel seçim kampanyasında görev aldım.  2011 yılında CHP İstanbul İl Örgütü’ne yönetim kurulu üyesi olarak atandım. 14 Mayıs 2012 tarihli İl kongresinde seçilerek görevime devam ettim. 3,5 yıl AR-GE çalışmalarından sorumlu İl başkan yardımcılığı görevini sürdürdüm. Sorumluluğum altındaki AR-GE komisyonu, özveriyle çalışarak projeler ortaya koyan, raporlar hazırlayan, Genel Merkezin de bu anlamda yararlandığı akademisyen, eğitmen, yönetici gibi alanlarında uzman kişilerden oluşan ve 3,5 yıl boyunca hiç dağılmadan sürekli ve düzenli toplanarak çalışmalarını devam ettiren İl başkanlığının tek komisyonuydu. Genel Merkez tarafından yayınlanan Sandık Sorumluları El Kitabı Çalışması, Soru ve Cevaplarla Kentsel Dönüşüm Kitabı, Genel Merkez tarafından da desteklenen Markalaşmış Belediye Hizmetleri Yaklaşımı Projesi,  proje kapsamında Genel merkez tarafından yaygınlaştırma çalışması sürdürülen tüm belediye kartlarının tek isim altında markalaştırılmasına yönelik BAKKART çalışması, başkanlığımda komisyon tarafından yürütülen ve partinin hizmetine sunulan çalışmalardan bazılarıdır. Bunların dışında Gezi Raporu, Yerel Seçim Stratejileri raporu, yerel seçimler öncesi İstanbul’un ekonomik gücü üzerine İstanbul Ekonomisi ve Uluslararası büyük Projeler Çalışması, İstanbul Su sorunları Raporu gibi gündem odaklı çalışmalar da yürütülmüştür.

30 Mart 2014 Yerel seçimleri ve 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de aktif olarak İl Seçim Koordinasyon merkezinde görev aldım; devam eden süreçte 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Milletvekili aday adaylığı için 15 Aralık 2014 tarihinde İl Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ettim.

Partim CHP 29 Mart 2015 tarihinde bir ön seçim gerçekleştirdi. Milletvekili adaylarının bir ön seçimle belirlendiği bu yarışta 126 Milletvekili aday adayı arasından 6. sırada çıkarak milletvekili adaylığına hak kazandım.Şu an kontenjan adaylarıyla birlikte İstanbul 3. Bölge 11. Sıra milletvekili adayıyım.

Halen İl Kongre Delegesiyim. Bunun yanında İl yönetim kurulu üyeliğim sırasında İl Başkanlığı bünyesinde başlatmış olduğumuz ve Genel Merkez tarafından onaylanarak uygulanması istenen Örgüt Kaynak Planlaması Projesinin Mahalle Örgütlenmesi ve Çalışma Modeli uygulamasına üç ilçemizde, proje ekibimizle beraber devam etmekteyim.

Üyesi bulunduğum ve yönetimlerinde görev aldığım STK’lardan bazıları şunlardır…

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Zeytinburnu Eğitim ve Kültür Vakfı

Giresun Kalkınma Vakfı
Facebook ve Diğer Paylaşım Siteleri İçin Tıklayın
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
Seyfullah ÇİÇEK
FINDIK MANİFESTOSU
Prof. Dr. İbrahim BALCIOĞLU
FUTBOL
Ahmed ÇITLAKOĞLU
FINDIK BORSASI
Şenol SAYGILI
EĞİTİM ŞART
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.6948  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 73 Toplam: 1,147,727
Haberler artık Outlook'ta