Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   Taksicilerin Havalimanı Sorunu    Giresun Adasına Otel Projesi    Atatürk Madalyalardan Neden Kaldırıldı    Nurşen Demir'i Kutluyoruz    Arnavutköy'de Fırsat Devam Ediyor    Eğribel Bağlantı Yolu Yapılıyor    Eğitimde Özel Çalışma Dönemi    Adanaspo 0 - Giresunspor 4    A. Latif Karadeniz'e Teklif Yağıyor    Giresunspor 1 - Ankaraspor 0   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
43 yıl önce insan gücüyle başlayan ama bir türlü standart yol haline getirilemeyen yaklaşık 10 km. lik Güzelyurt ve
 
 Reklam
Espiye'de Cami ve Yol Açılışı
12 Ağustos 2013 Pazartesi 09:34
43 yıl önce insan gücüyle başlayan ama bir türlü standart yol haline getirilemeyen yaklaşık 10 km. lik Güzelyurt ve Yeniköy Grup yolu ile Yeniköy Camii’nin açılışı yapıldı.

Törene; Vali Dursun Ali Şahin, AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyesi Resul Yıldırım, Espiye Kaymakamı Asman Bilgin, Danıştay ve Yüksek Mahkemelerden Üst düzey Yöneticiler ile  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Şakir Ercan, Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mustafa Karadere ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 Programın sunuculuğu Devr-i Alem Belgesel Program Yapımcısı İsmail Kahraman tarafından yapıldı. Kahraman yol hikayesini ayrıntılı bir şekilde aktardı.

 

Vali Dursun Ali Şahin yaptığı konuşmada, yapılan hizmetlerle ilgili bilgi verdi. Şahin, 530 küsur köyden 260’ını ziyaret ederek sorunları yerinde gördüğünü ve çözümü için uğraş verdiğini diğer köylerin sorunlarını imkanlar ölçüsünde çözmeye çalıştıklarını söyledi

Ak Parti  Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli, Giresun’a çok önemli hizmetler yaptıklarını belirterek, Ordu Giresun Havalimanının bölgeyi her bakımdan kalkındıracağını söyledi. Hizmetlerinden dolayı Vali Şahin’i de öven Canikli, Valinin gecesini gündüzüne katarak,  iki yılda 5 yılda yapılabilecek hizmetler  yaptığını Giresun’a çok kalıcı eserler yaptığını ve Giresun halkının Sayın Valiyi unutmayacağını açıkladı.

HSYK Üyesi Resul  Yıldırım’da, “Köyümüze standart yolun gelmesi  beni çok mutlu etti. Köyümü hiçbir zaman unutmadım. Herkese tavsiyem köylerini ata dede memleketlerini unutmasınlar. Bu anlamlı açılış töreninde burada olmak istedim. Emeği geçenlere Yeniköylü olarak teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İller Bankası Yönetim Kurulu üyesi Veysel Ekmen’de “43 yıldır tamamlanamayan ve standart haline getirilemeyen bu yolu ana yola bağlamanın mutluluk ve huzuru içindeyiz. İller Bankası Türkiye’nin her yerinde alt yapı seferberliği gerçekleştirerek büyük yatırımlar yapıyor” dedi.
Bu Haber Toplam 3122 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.2075  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 417 Toplam: 1,586,610
Haberler artık Outlook'ta