Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   Taksicilerin Havalimanı Sorunu    Giresun Adasına Otel Projesi    Atatürk Madalyalardan Neden Kaldırıldı    Nurşen Demir'i Kutluyoruz    Arnavutköy'de Fırsat Devam Ediyor    Eğribel Bağlantı Yolu Yapılıyor    Eğitimde Özel Çalışma Dönemi    Adanaspo 0 - Giresunspor 4    A. Latif Karadeniz'e Teklif Yağıyor    Giresunspor 1 - Ankaraspor 0   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
Giresun eğitim ve araştırma hastanesi Koronavirüsü yüzünden sıkıntılı günlerin yaşandığı bugünlerde acil olarak aç
 
 Reklam
Giresun Eğt. ve Araştırma Hastanesi
28 Mart 2020 Cumartesi 10:05
Giresun eğitim ve araştırma hastanesi Koronavirüsü yüzünden sıkıntılı günlerin yaşandığı bugünlerde acil olarak açılmalıdır.

Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, daha önce inşaatı devam eden yeni hastanede incelemelerde bulunarak yeni hastanenin aynı zamanda Karadeniz'in bir Onkoloji üssü olacağını söylemişti.
Konuya ilişkin Cemal Öztürk'ün açıklaması şöyle: "İçerisinde Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi (OTTM) olacak. Yeni hastanemizin hizmete girmesiyle beraber ilimizin onkoloji alanında Karadeniz Bölgesi’nde üs haline gelmesini hedefliyoruz. Eğitim ve Araştırma Hastanesi en kapsamlı olan 3. basamak hastane olacak. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ise 2. basamak hastane olarak hemşerilerimize hizmet vermeye devam edecek. Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hizmete girmesiyle beraber sağlık kenti olma yolunda bir adım daha atmış olacağız.”
***HASTANENİN AÇILMASI
VE PERSONEL KONUSUNDA
SON DURUM!
Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, yeni açılacak Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi için gerekli olan sağlık personeli temini planlamasının yapılmaya başlandığını bildirdi.

Giresun’da sağlık sunum standartlarını yükseltmek adına çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Öztürk;”Sağlık Bakanlığımız nezdinde yaptığımız girişimler sonucunda yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi için ihtiyaç duyulan sayıda sağlık personelinin tahsis edilmesiyle ilgili kararda son aşamaya gelinmiştir. Personel temini için Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerince gerekli planlama çalışmaları yürütülmektedir.

İlk etapta talep edilen 381 sağlık personelinin ağırlıklı olarak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde istihdam edilmesi düşünülmektedir. Bu kapsamda, hastanede istihdam edilecek olan işçiler; Resmî Kurum ve Kuruluşlara İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenecektir.
Bu durumda, öncelikliler de dâhil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve bir o kadar da yedek aday doğrudan kurayla seçilecektir. Sözleşmeli sağlık personeli için ise KPSS puanı esas alınarak alım yapılacaktır. Ayrıca, hastanede ihtiyaç duyulan branşlarda doktor atamaları da bu planlama çerçevesinde gerçekleşecektir.

Hemşehrilerimiz, önümüzdeki aylarda başlaması planlanan alımlara ilişkin resmî duyuruları, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün adresi olan https://yhgm.saglik.gov.tr adresinden takip edebilirler” dedi.

Giresun’da sağlık alanında ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanması için sağlık yatırımlarını arttırmaya, sağlık personeli ve doktor kadrolarını güçlendirmeye devam edeceklerini belirten Öztürk; “Bilindiği gibi bugünlerde küresel koronavirüs salgınına karşı ulusal bir mücadele veriyoruz. Devletimiz yeni koronavirüs vakasına karşı tüm önlemleri almaya, mevcut önlemleri ise geliştirip yaygınlaştırmaya devam etmektedir.
İlimizde de Covid-19 Hastalığı mücadelesi kapsamında gerekli çalışmalar yürütülmektedir. Bu kapsamdayeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni en kısa sürede tam donanımlı olarak hizmete sunmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Hemşehrilerimiz müsterih olsunlar. Bizim için insan sağlığı her şeyden önce gelmektedir. Sağlık alanındaki çalışmaların takipçisiyiz.
Hemşehrilerimizden beklediğimiz, 14 gün ve 14 korunma kuralına uyarak bu mücadeleye güç vermeleridir. Alınan tedbirlerle süreci en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum. Bu süreçten birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, uyarıları ciddiye alarak daha güçlü çıkacağımıza eminim” dedi.Bu Haber Toplam 984 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.2648  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 413 Toplam: 1,586,606
Haberler artık Outlook'ta