Tuncay Kasım Vizyon'a Konuştu

Çanakçı Belediye Başkanı Av. Tuncay Kasım Giresun Vizyon Dergisi Genel yayın yönetmeni Hilal Mutlu Karaibrahim'e konuştu.
Av. Tuncay Kasım Giresun Vizyon Dergisine konuştu. Giresun Vizyon Dergisinde yayınlanacak olan Röportajı Giresun Basın Platformu'ndan Hilal Karaibrahim yaptı.
Bugün Çanakçı ilçesine gittim. Önce Çanakçı Belediye Başkanı sayın Tuncay Kasım ile Çanakçı Belediyesine, daha sonra Çanakçı deresine gittik.
Daha yakından gördüm ki bir belediye başkanın halkın içinde, onlarla arkadaş, yoldaş olduklarını, birbirlerine bağlılıklarını, derelerine kurulmak istenen 5. Hes'e karşı yürüttükleri mücadele ye yakından tanıklık etmiş oldum.
Ulusal kanallara yansıyan bu mücadele de birinci raund alındı. Haklı mücadeleleri tam yol ileri devam edecek.
Çokta fazla bir şey istemiyorlar aslında, kamuoyuna söylemek istedikleri, bir derenin çığlığını duyurmak, sesine soluk olmak, sadece bu çığlığın bu sesin duyulması için vicdanlı yüreklerin var olduğunu umut etmekten başka da çareleri yok maalesef, ama ne acıdır ki varoluş gayesinden uzaklaşan insanların doymak bilmeyen bir aç gözlülük ile iyi ve güzel olan her şeye saldırır.
Daha çok para, daha çok paraiçin her şeyi tüketir, yok eder ve öldürür.Tarih bunun yüzlerce acı örnekleri ile doludur. Bir derenin çığlığını duyun artık. Duyarlı ve vicdanlı olun.
BIRAKIN ÇANAKÇI DERESİ ÖZGÜRCE AKSIN.
Değerli belediye başkanı, güzel insan
Tuncay Kasım
ın söylemi ile
Bir insan ömrünü neye vermeli
Para mı ? Onur mu ? Taş diken bir yol
Ağacın köküne inmek mi yoksa
Savrulup gidiyor yaprak dediğin..
Beni bugün çok güzel bir misafirperverlik ile ağırlayan örnek başkan sayın Tuncay Kasım'a en içten teşekkürlerimi sunar, görevinde ve haklı davalarında başarılar dilerim şansı bol yolu açık olsun.
Sevgi ve saygılarımla
Giresunluların Buluşma Adresi sitesinden 23.09.2020 tarihinde yazdırılmıştır.