Ali Aydın'ın Engelli Günü Mesajı

1992 yılından beri Birleşmiş Milletler tarafından engelli bireylerin haklarına dikkat çekmek için 3 Aralık engelliler günü olarak kabul edilmektedir.
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

3 Aralık günü, engelli olarak tanımlanan bireylerin haklarına dikkat çekmek, verilen hizmet ve hakların niteliğini artırmak amacıyla 1992 yılından beri Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmektedir.Belki çoğumuz için 3 Aralık günü bir şey ifade etmez ve çoğu kişi 3 Aralık Dünya Engelliler günü olduğunu bilmez. Ama bugün Dünya Engelliler Günü, bende bu vesileyle bütün engelli arkadaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.
Unutmayalım ki her birey aynı zamanda bir engelli adayıdır. Engellilerimiz, engelsiz yaşayabilmeleri için toplumun bilinçlendirilmesi, toplum hayatına katılmalarını sağlayacak politikalar üretilmesi, kanun ve yönetmelikler çıkartılması gerekmektedir. Onlara acımak yerine onları sevmeli ve çalışma imkânı yaratmalıyız.

 Engelli vatandaşlarımızın önüne engeller koymamalıyız. Sosyal hayatta engellilerin de yaşadığını, onların da yolları kullandığını, apartman dairelerinde yaşadığını, Devlet dairelerinde çalıştığını, Devlet dairelerinde işlerini gördüklerini, alışveriş yaptığını, lokantada yemek yediğini vb. unutmamalıyız. Bütün engelli arkadaşlarımın ve Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerinin Dünya Engelliler Gününü tekrar kutluyorum. Nice engellenmemiş engelliler gününe.
Asıl engelli gönül engellisi olandır. Allah hiç kimseyi Gönül Engellisi yapmasın.

                            ALİ AYDIN

               Bozat Belde Dernek Başkanı

Giresunluların Buluşma Adresi sitesinden 10.07.2020 tarihinde yazdırılmıştır.