Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   Giresun'da Siyasette Özlenen Tablo    FKB Ürünleri ABD Yolcusu    Fındık İhracatı Yüz Güldürüyor    Dr. Bahat Bizi Geçici Kamulaştırın    Giresun'a Yeni Adalet Sarayı    Cemal Öztürk'ten Su Müjdesi    Trabzon-Giresun Ekmek Kavgası    Murat Kurum Doğankent'i İnceledi    Hamsi İhracatı Düştü    4 Partiden Çevreyolu Açıklaması   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
Şebinkarahisar Duman Köyü 14. sünü düzenledikleri geleneksel kır pikniğinde hemşerileriyle buluştu. İş adamı Turan
 
 Reklam
Turan Aydemir Duman Köyü Ağası
10 Temmuz 2013 Çarşamba 12:36
Şebinkarahisar Duman Köyü 14. sünü düzenledikleri geleneksel kır pikniğinde hemşerileriyle buluştu. İş adamı Turan Aydemir bu senen Duman Köyü Ağası seçildi.

Duman Köyü,  30 Haziran 2013 Pazar günü Nişantepe / Alemdağ Piknik alanında buluştu. Pikniğe Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkan Yardımcısı Yahya Kemal Aydın, Şebinkarahisar Dernek Başkanı Avukat Hakan Özbay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Şebinkarahisar Sanayici ve İş Adamlar Dernek Başkanı Bora Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ataşehir Giresunlular Dernek Başkanı Gürbüz Ekinci, Zabıta Amiri Ünsal Yılmaz, köy dernek başkanları, Şebinkarahisarlı Basın Mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Duman Köyü'nden, Sultanbeyli Necip Fazıl İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Süreyya Aydın’ın sunumuyla gerçekleşen piknik programına katılan misafirler, birlik beraberlik ve hemşericiliğin ön plana çıktığı kısa konuşmalar yaparak Duman Köylülerini selamladı. 
 
Duman Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sedat Dumanlı ve Yönetim kurulu üyelerinin büyük gayretleriyle düzenlenen pikniğe katılan misafirler yöresel ürünler ağırlıklı olmak üzere bol ikramlarla ağırlandı. Piknik programı birlik, beraberlik ve dayanışma içinde geçti.
Büyük bir coşku ve katılımla pikniğini gerçekleştirdiklerini belirten Duman Köyü Dernek Başkanı Sedat Dumanlı, davetlerine icabet ederek 14.sünü düzenledikleri piknik programına katılan bütün misafirlerine teşekkür etti. Sedat Dumanlı şunları söyledi. “Her yıl gleneksel hale getirdiğimiz kır pikniğimizin bu14. sü oldu. Bu günde dostlarımızın katılımıyla birlikte, coşku içinde bir program gerçekleştirdik. Sağ olsunlar misafirlerimiz davetimize icabet ederek bizleri onurlandırdılar. Pikniğimize yoğun programları sebebi ile katılmayan, Giresun Milletvekillerimiz, İstanbul Milletvekillerimiz aynı zamanda hemşerimiz Sayın Ünal Kacır ve Sayın Ahmet Baha Öğütken’e göndermiş oldukları mesajdan dolayı teşekkür ediyorum. Yine Fatih, Bağcılar, Beyoğlu, Sarıyer, Esenler Belediye Başkanlarımız gönderdikleri mesajlar ile Duman Köylülerinin yanında olduklarını ifade ettiler. Ben kendilerine yönetimim ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum.”
Ağalık seçimini de değerlendiren Sedat Dumanlı, sözlerini şöyle tamamladı. “Bu gün çoluk çocuk buraya gelen köylülerimize güzel bir program hazırladığımızı düşünüyorum. Her şey güzeldi. Ağalık yarışmasında Turan Aydemir en yüksek seviyeye ulaşarak  şenlik ağası seçildi. Sanatçılarımız pikniğimizde sahne alarak bizlere büyük bir coşku yaşattılar. Ben şahsım ve yönetimim adına emeği geçen herkese teşekkür eder yeni ağamız Turan Aydemir’i tebrik ederim.” 
Vadinin değerli sanatçıları, Havvanur, Kadir Gürgür ve Nurettin Karadeniz’in söylediği türkülerle Duman Köylüleri, davul zurna eşliğinde stresten uzak keyifli bir gün geçirdi.


Kaynak: sebingundem.com
Bu Haber Toplam 3509 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.6131  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 280 Toplam: 1,375,017
Haberler artık Outlook'ta