Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   Giresun FKB için Tek Yürek Oldu    Giresunspor 3 Adanaspor 1    Ayşe Karaçam TGRT EU Da    Tuncay Kasım Vizyon'a Konuştu    Yaralanma Değil Enfeksiyon Öldürdü    Alucra'da Ayılar Vatandaşa Saldırdı    Çanakçı HES İçin Geri Sayım    İş Makinesı Otomobili Ezdi    Giresun'lu Dr. Evinde Ölü Bulundu    Abdulkadir Eroğlu'ndan Çay Açıklaması   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
Hilal Mutlu KARAİBRAHİM
29 Mayıs 2020 Cuma
KORONA ve SONRASI
Sevgili arkadaşlar hepinize merhaba. Uzun zamandır kaotik bir sürecin içindeydik. Yaşamlarımız da olan biten sorunlarımızı, işlerimizi, hayallerimizi, arka plana atmıştık.

Önceliğimiz sağlığımızı korumakdı. Önce kendimizi sonra bütünü düşünebilmek için eskiyi bitirmek ve yeniden küllerimiz den doğmak için, cesurca kaldığımız yerden başlamak gerekir.

Sosyal mesafenin tamamen bitmesi mümkün değil. Dengelerin değişim sürecini daha vurgulu bir şekilde gözlemlememiz lazım. Bende bu süreç içerisinde kendim ile ilgili içe dönüş ve derinler de yatan öze ulaşmak ile ilgili çalışmalar yaptım.

Kendim ile ve işim ile ilgili neler yapabildiğimi nerelerde zorlandığımı neleri kolaylıkla yaptığımın farkına vardım. Gerçekler ile yüzleşmek canımı acıtsa da inanç ve beklentilerimi bilhassa sürünce de kalmış insan ilişkilerin de iş ortaklıkların da finansal kazançlar da yeniden başlamak ile ilgili gelgitler de duygularımın şifalanması gerekiyormuş.

Ayrıca sosyal çevremiz de kim dost kim gizli hayran ve kim sinsi düşman görmüş oldum. Dünya görüşüm ve inançlarım gelişti şükürlerim çoğaldı. Büyük resmi görmek de zorlanmadım,  bana burda çıkan ders ven ilahi adelet 'e güvenim oldu .

Ben hatalarımdan ders alır, hayatı öğretmen olarak kabul ederim. Bilirim ki herkes yürüdüğü yolun sonunda var olana kendi çabası ile ulaşır. Hayat bazı şeyleri kafana vura vura , bazı şeyleri de kalbini kıra kıra öğretir.

Hayat çoğu zaman diken olup batsa da ben inadına gül diktim. Hayat kolaylaşma dı aslında ben daha da çok güçlendim. Sevgi ile kalın..
Mutlu ve hüzünlü
Bu Yazı Toplam 256 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
Zeki AL
BAFRA ÇEVRESİ VE KAPIKAYA ZİRVE
Nuri YILMAZ
BAHAT SAĞLIK GRUBUNA DESTEK OLMA ZAMANI
Hilal Mutlu KARAİBRAHİM
KORONA ve SONRASI
Ayşe KARAÇAM
KÖYLERİMİZ CANDIR
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.6894  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 482 Toplam: 1,281,588
Haberler artık Outlook'ta