Giresunluların Buluşma Adresi

Tavsiye Et Günün Haberleri Sitene Ekle Ana Sayfam

Künye

   GENÇ GİRESUNLULAR GİRESUNSPORUN YANINDA    Fındık üreticilerini umutlandıran sözler    GİRESUNSPOR’A SON DAKİKA ŞOKU; 2-1    Bayrampaşa Giresunlular Derneği Mevlit düzenledi.    BAYRAMPAŞA GİRESUNLULAR DERNEĞİ ŞEHİTLERİNE MEVLİT    Ege Ordu Komutanı Abdullah Recep    Giresun 3 Kahramanı Şehit Verdi    GOP Belediyesi Giresun İftarı    Tirebolu'da Trafik Uygulamasına Tepki    Giresun Adası'na Dubai Tipi Otel   

 
 ARŞİVDE ARAMA

 

 
Eynesil'de 50 Yıllık Özlem Bitiyor
50 yıllık özlem olan Eynesil - Sis Dağı bağlantı yolu için ilk çalışmalar başladı.
Facebook

 Reklam
Eynesil'de 50 Yıllık Özlem Bitiyor
10 Temmuz 2013 Çarşamba 18:25
50 yıllık özlem olan Eynesil - Sis Dağı bağlantı yolu için ilk çalışmalar başladı.

ELLİ YILLIK ÖZLEM BİTTİ
 
 
Elli yıllık özlem olan Eynesil- Sis Dağı bağlantı yolu için ilk çalışmalar başladı. 
 
Eynesil İlçesi Dizgine Deresi Palaklı semti güzergâhı üzerinden Sisdağı yaylasına bağlantı yolu için ham yol starat verildi. Yeni vurulan ham yol, Dizgine Deresi mevkisinden İlçeye bağlı Köseli Mahallesi, İshaklı Köyü, Ören Belde Belediyesi ve Sis Dağı bağlantılı olup, önümüzdeki süreç içinde gurup yolu olacak. Eynesil İlçe Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Topal, Ören Belde Belediye Başkanı Habip Usta ve İl meclis üyeleri ile yol çalışmalarını yerinde incelediler.
 
İlçe Kaymakamı Göhhan Gürbüzerol “ Eynesil’in ekonomik geleceği ve bölge turizmini canlandırmak amacıyla elli yıldır yapılması düşünülen yol için ilçe halkına hayırlı olsun temennilerinde bulundu. Gürbüzerol “Yıllardır Eynesil ilçesinin özlemini çektiği bir yol için start verdik. İlk aşamada sahil Dizgine köprüsünden Dizgine mevkisine kadar ham yol çalışması yapacağız. Yol çalışmalarından vatandaşlar olduğu kadar bizlerde heyecanlıyız. Bu yol Sis Dağına gidiş mesafesini kısaltacak. Tüm çalışmalar bittikten sonra burası grup yolu olacak ve ilçemize turizm adına olumlu yönde etki yapacaktır” dedi.

Eynesil Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Topal ise incelemeler sonucunda "Bu yol ilçemizde bulunan tüm kurum ve siyasetçilerimizin çabalarıyla bu noktaya geldi. Bu yol ile bu bölgenin tarihi değişecek. Bu yol ile Gümüşçay Mahallesi Palaklı semtinin yıllardır devam eden yol sorunu çözülmüş olacak. Köylerimize ve Mahallelerimize hitap edecek olan bu yol, özellikle yol güzergâhında bulunan Ören Beldesi Erzikıran mahallesi, Köseli mahallesi, İshaklı köyü, Ören Beldesi Belen mahallesinin ulaşımı yakınlılaştırıp, kolaylaştıracaktır. 4.800 m. mesafe yol tamamlandıktan sonra İnşallah kısa bir zaman sonra Dizgine mevkiisine bağlanıp oradan da Zıva bölgesi ile Sis Dağına kavuşacaktır. Bölge insanımız için hayırlı olsun” dedi.

Ören Belde Belediye Başkanı Habib Usta’da yaptığı açıklamada; " Bu yolun vurulması ile Beldemiz, Dizgine, Zıva köyleri, İshaklı köyü ve Eynesil'in mahalleleri rahat bir nefes aldıracaktır. Ve bu yol yıl 12 ay rahatlıkla çalışacaktır. İleride bu yol ile beldemizin ve köylerimizin kanalizasyon sorununda ortadan kaldıracaktır. Bu yol önümüzdeki dönemlerde merkez yol olup bölgemize katkıda bulunacaktır” dedi.


www.eynesilajans.com

 Facebook ve Diğer Paylaşım Siteleri İçin Tıklayın
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
  Haftanın Yazarı
Seyfullah ÇİÇEK
FINDIK MANİFESTOSU
Prof. Dr. İbrahim BALCIOĞLU
FUTBOL
Ahmed ÇITLAKOĞLU
FINDIK BORSASI
Şenol SAYGILI
EĞİTİM ŞART
   Diğer Yazarlar

 

 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: Haber Arşivi :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Sayfa Üretimi: 0.6484  | Teknik Destek: Cizginet
Online:  Bugün: 321 Toplam: 1,131,027
Haberler artık Outlook'ta